Úvod / Články / Který mop je ten správný?
Tisk

Který mop je ten správný?

Nikdo nemá rád úklid. A nesnášíme ho o to víc, když ho musíme provádět se špatnými pomůckami.

Který mop je ten správný?

Nikdo nemá rád úklid. A nesnášíme ho o to víc, když ho musíme provádět se špatnými pomůckami. Jako například se špatným mopem. Kdo by dnes myl podlahu s hadrem v ruce a štvornožky? Ničil si záda neustálým ohýbáním a namáčením rukou do znečištěné vody? Úklid 21. století se děje jedině pomocí mopu. Každé jedno úklid se stane hračkou s nízkou spotřebou vody i saponátů. Právě proto si nyní společně vybereme ten nejlepší. Pod slovem mop si nemusíme představit už jen smeták na holi, ale i jiné a důmyslnější zařízení, se kterými nám úklid půjde od ruky a s úsměvem na tváři. No dobře, nemusíme přehánět, ale v každém případě nám různé formy mopu dokážou úklid podstatně usnadnit. Mopy fungují jednoduše jako odstředivky, odstraňují zbytečnou vodu a nepotřebují při tom elektrickou energii. Efektivní posbírají špínu i vlhkost z podlah a přesunou je do kbelíku. Použít se mohou na suché i mokré úklid. Ale výběr správného mopu zůstává opět jen a jen na vás.


Napařovací mopy - existují mopy, které díky páře nejenže spolehlivě odstraní špínu a nečistoty, ale dokážou zlikvidovat i bakterie. Mohou se používat na různé povrchy (od parket až po kamennou dlažbu). Fungují na podobném principu jako napařovací žehlička, kdy si vodu přeměňují na páru, která následně vyčistí špinavý povrch.

Rotační mopy - díky speciální rotační technologii odstředivého ždímání umyje všechny druhy podlah. Pomocí pedálu na kbelíku se rotační mechanismus aktivuje. Malá výška kloubového mechanismu umožní dostat se na nedostupné místa.

Mopy s houbou - ideální mop z této kategorie je ten, který se v případě potřeby dá vyždímat díky mechanismu a nikoli ručně. Tento typ mopu však není vhodný pro každý typ podlahy.

Třásňový mop - to nejstarší nakonec. Právě tomuto typu mopu dávají lidé přednost, protože se s třásněmi lze dostat prakticky všude. Dnes se již vyrábějí s mikrovlákny, teleskopickou rukojetí a vědrem na ždímání. Dá se říci, že je to stará dobrá klasika.
 

Galerie k článku

K článku nebyly přidané žádne jiné obrázky.

Přílohy

K článku nebyly přidané žádne přílohy.

Komentáře k článku

Doposud nebyl přidaný žádný komentář.

Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé.

Vybrané články

Test naší imunity: Jaká je nejlepší ochrana před chřipkou?

Test naší imunity: Jaká je nejlepší ochrana před chřipkou?

Podzim a zima jsou typickými obdobími, kdy je naše imunita nejvíce zkoušena. Často se vymlouváme hlavně na to, že…

Elektrický vysoušeč rukou: Ekologické a efektivní řešení

Elektrický vysoušeč rukou: Ekologické a efektivní řešení

Doba pokročila a s ní ruku v ruce i technologie. Nebo je to možná naopak a jsou to právě technologie, které posouvají…

Které je to správné mýdlo - tekuté, pěnové nebo tuhé?

Které je to správné mýdlo - tekuté, pěnové nebo tuhé?

V dnešní době je mýdlo nejrozšířenějším čisticím prostředkem a jeho používání je samozřejmostí. Mýdlo…

Pytle na tříděný odpad

Pytle na tříděný odpad

Pokud budeme správně třídit odpad, umožníme tak jeho další zpracování a z odpadu znovu vznikne výrobek, který…

Novinky, akce a slevy e-mailem

Zaregistrujte se do našeho newsletteru a budeme vás informovat o novinkách, akcích a dalších zajímavostech z našeho eShopu. Vaši e-mailovou adresu nikdy nezneužijeme a neposkytneme třetí straně.