Úvod / Články / Utěrky na ruce: Jejich jemnost a kvalita vždy záleží
Tisk

Utěrky na ruce: Jejich jemnost a kvalita vždy záleží

Věděli jste, že historie papírových utěrek sahá až do roku 1907? V Americké Philadelphii tehdy propukla sezónní epidemie chřipky a jedna z učitelek se snažila najít způsob jak své žáky ochránit.

Utěrky na ruce: Jejich jemnost a kvalita vždy záleží

Věděli jste, že historie papírových utěrek sahá až do roku 1907? V Americké Philadelphii tehdy propukla sezónní epidemie chřipky a jedna z učitelek se snažila najít způsob jak své žáky ochránit. Z pozorování zjistila, že ručníky na toaletách a umývárnách byly jedním z důvodů šíření nemoci. Začala tedy stříhat papír ze poznámek, který měl sloužit k jednorázovému utírání rukou. Arthur Scott byl přesvědčen o tomto nápadu a začal tedy první výrobu utěrek s názvem "Sani-Towels".

Papírové utěrky od tehdy prošly dlouhou cestu. Jsou samozřejmostí už téměř každé veřejné toalety, a dostupné v různých barevných provedeních a materiálech. Ve většině z nich najdete celulózu, jejíž hlavními zdroji jsou bavlna, dřevo a některé druhy rostlin.

Složení

Materiál a složení papírových utěrek je jednou z klíčových vlastností. Na nich se zakládá jejich pevnost a sací vlastnost. Utěrky z recyklovaných materiálů jsou drsnější a jejich materiál nemusí každému vyhovovat. Nejsou natolik silné, jako utěrky z panenského vlákna a udrží o něco méně vody. Je třeba si však uvědomit, že utěrky z panenského vlákna jsou vyráběny přímo ze dřeva, a tedy často vyhlašovány za největší ekologické plýtvání, protože jejich následné recyklace je nemožné. Klíčovým je zde také to, abyste si ruce utírali správně. Připojujeme video o tom, jak byste si správně a efektivně měly utírat ruce. Na utření rukou vám stačí jedna utěrka, když to děláte správně.

Jemnější a vícevrstvé utěrky jsou nejen na dotek příjemným řešením, ale jsou svým způsobem ekonomičtější. Díky pórovitému povrchu umí zachytit více vody nejen na povrchu utěrky, ale i uvnitř. Utěrky z recyklovaného papíru jsou šetrné k životnímu prostředí, jsou levnější ale pokud se pro tento typ rozhodnete, vybírejte jej do správného prostředí kde mají vaši zaměstnanci čas správně si ruce osušit.

Uplatnění

Zásobníky na papírové utěrky skládané, zásobníky na papírové utěrky v kotouči, zásobníky na kosmetické kapesníky, nebo vlhčené utěrky? Které z nich jsou lepší? Při utěrkách v kotouči vám hrozí nadměrné používání, neboť nedávkuje utěrky, ale nechávají zákazníka odmotat si kolik potřebuje. Tento druh svobody může sáhnout hluboko do kapsy. Pokud tedy zvolíte kotoučové utěrky, umísťujte je do malých sociálních zařízení, kde nedochází k shonu a váš personál či zákazníci nemají za sebou dav lidí co jim dýchá na krk v nekonečné frontě. Pod tlakem totiž často plýtváme nejen utěrkami, ale i mýdlem, protože se snažíme co nejrychleji zařízení opustit. Jak jste viděli v předchozím videu na osušení rukou fakt nepotřebujeme mnoho jestliže zapojíme zdravý rozum.

Galerie k článku

K článku nebyly přidané žádne jiné obrázky.

Přílohy

K článku nebyly přidané žádne přílohy.

Komentáře k článku

Doposud nebyl přidaný žádný komentář.

Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé.

Vybrané články

Test naší imunity: Jaká je nejlepší ochrana před chřipkou?

Test naší imunity: Jaká je nejlepší ochrana před chřipkou?

Podzim a zima jsou typickými obdobími, kdy je naše imunita nejvíce zkoušena. Často se vymlouváme hlavně na to, že…

Elektrický vysoušeč rukou: Ekologické a efektivní řešení

Elektrický vysoušeč rukou: Ekologické a efektivní řešení

Doba pokročila a s ní ruku v ruce i technologie. Nebo je to možná naopak a jsou to právě technologie, které posouvají…

Které je to správné mýdlo - tekuté, pěnové nebo tuhé?

Které je to správné mýdlo - tekuté, pěnové nebo tuhé?

V dnešní době je mýdlo nejrozšířenějším čisticím prostředkem a jeho používání je samozřejmostí. Mýdlo…

Pytle na tříděný odpad

Pytle na tříděný odpad

Pokud budeme správně třídit odpad, umožníme tak jeho další zpracování a z odpadu znovu vznikne výrobek, který…

Novinky, akce a slevy e-mailem

Zaregistrujte se do našeho newsletteru a budeme vás informovat o novinkách, akcích a dalších zajímavostech z našeho eShopu. Vaši e-mailovou adresu nikdy nezneužijeme a neposkytneme třetí straně.